Kindlustuskaitse muusikutele ja muusikariistadele – Eesti Akordioniliit on üks Eesti Kindlustusühistu ÜKS asutajatest

15.01.2020 kanti äriregistrisse Eesti Kindlustusühistu ÜKS, mille üks asutajaliige on Eesti Akordioniliit. Loota on spetsiaalselt muusikutele mõeldud kindlustuskaitse suurenemist ja mitmekesistumist.

Kindlustusühistu on kindlustusvorm, mis pakub oma liikmetele soodsaid teenuseid, tulu kasumist ning liikmesorganisatsioonide huvidele ja vajadustele vastavaid kindlustusteenuseid.

Esimesel aastal hakatakse pakkuma nelja teenust, millel on Eesti kahjukindlustuse turu suurim käive ja klientide arv: kodu-, kasko-, liiklus- ja ettevõtte varakindlustus.

Teisest aastast alates tuuakse turule need teenused, mille on prioriseerinud ja kindlaks määranud liikmed. Muusikutele mõeldud kindlustusliikideks oleks kaitse muusikutele nende kutsehaigustest ja -traumadest tingitud kahju eest. Samuti muusikainstrumentide kindlustus. “Muusikutele vajalike kindlustusliikide väljatöötamisel teeb Eesti Akordioniliit kindlasti koostööd teiste muusikaerialadega.” ütleb akordioniliidu president Kristel Laas.

Eesti Akordioniliit on akordioniõpetajaid, -õpilasi ja professionaale ühendav organisatsioon ja Rahvusvahelise Akordioniliidu (CIA) täisliige.

Eesti Kindlustusühistu ÜKS on üle 80 aastase pausi järel loodud ühistu, mille asutajaliikmeteks on lisaks Eesti Akordioniliidule ka Eesti Omanike Keskliit, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Korteriühistute Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Tartu Hoiu-Laenuühistu, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Aiandusliit, lisaks kaks ettevõtet ning 13 eraisikut.

Kindlustusühistu osakapitali kogumine kestab märtsi lõpuni ja liikmeks võivad astuda kõik Eestimaal elavad inimesed. Lisainfo liikmeks astumise ning osakapitali panustamise kohta leiab aadressilt www.eky.ee

 

Pilt1

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: