Plaadid

Tiit Kalluste kvintett “Midnight Sun”

TIitKalluste_CD

Albumil “Midnight Sun” kõlab jazz-akordionist Tiit Kalluste kvinteti esituses tema viimaste aastate looming. Tsükli “Keskööpäike” järgi nime saanud heliplaadil on muuhulgas ka akordioniõpilastele ja -õpetajatele tuttavat repertuaari, mida plaadil on vürtsitatud jazz-rütmide ja -kõladega. Kaasmuusikuteks on Tiit Kalluste kutsunud seekord Eesti noorema põlvkonna jazzmuusika lipulaevad, Noore jazzitalendi tiitliga pärjatud Joel Remmel (klaver), Heikko Remmel (kontrabass) ja Kaspar Kalluste (trummid). Kaastegev on Allan Järve (trompet).

CD hind on 12 € + postikulu

Albumi esitluskontserdid toimuvad oktoobris 2019, rohkem infot on siin

“Cholulo” heliplaadilt “Midnight Sun” :   youtube.com/watch

Tellimiseks täitke tellimisleht

või saatke meil kallmannmusic@gmail.com

Rohkem Tiit Kalluste heliplaate:
https://tiitkalluste.bandcamp.com/


Abrahams Café “Berber Cinema”

berber cinema

Abraham´s Café on segu maailmamuusikast ja jazzist, milles on tunda klezmermuusika hõngu, araabia meloodiate mustreid ja Ladina-Ameerika rütme. 2010. aasta kevadel loodud ansambel on esinenud mitmetel Eesti muusikafestivalidel, lisaks Soomes Joensuu festivalil Popkatu, festivalil Positivus 2012 Lätis, Euro-Arab Youth Music Expo Küprosel ja JazzyColors Pariisis. 2013. aasta jaanuaris nägi ilmavalgust ansambli debüütplaat „Journey to Haran“.
2015. aasta aprillis ilmunud teine album „Berber Cinema” võtab uue suuna filmimuusikale. Pool plaadil olevatest lugudest sai kirjutatud Toomas Järveti dokfilmi “Rough Stage” tarbeks. Film viib moderntantsu radadele Palestiinasse. Lisaks filmimuusikale kõlab ka palju uut värsket loomingut Kaspar Uljase ja Madis Meisteri sulest, inspireerituna rändudest Vahemere äärde, Ladina-Ameerikasse, Lähis-Idasse, orientaalsete ja põhjamaisete tuulte poole.

Abraham´s Café Facebookis


Abraham´s Café “Journey to Haran”

journey

Abraham´s Café debüütplaat “Journey to Haran” sümboliseerib ansambli esimest peatuspunkti nende muusikalisel ja spirituaalsel rännakul. Lisaks arvukatele kontsertidele Eestis ja Euroopas on ansambel üles astunud ka kahel Uno Naissoo loomingukonkursil Kaspar Uljase paladega “Los Pescadores” ja “Dim Dim” ning pälvinud vastavalt esimese ja kolmanda preemia.

Plaadil kõlavate lugude autoriks (v.a “Taraf” Richard Galliano sulest) on ansambli eestvedaja ja akordionist Kaspar Uljas.

Abraham´s Café Facebookis


Kulno Malva “Teine”

thumb_-3-kulno-malva-teine-300x272

“Akordion on suur pill. Ühe akordioni sisse võib hea tahtmise korral mahutada üllatavalt palju – pärimust, omaloomingut, sõprade lugusid, laulusaadet, mõtlikku aeglast ilu ja gruuvivat kiiret. Kõike seda eelmainitut kuuleb ka minu teisel sooloplaadil. Akordionihelidele vürtsiks pakutakse värskel helikandjal mehist lauluhäält, näpuotsaga kehapilli, saksofoni ja trummi. Eesti pärimuslik ja omaloominguline akordionimuusika!”

Kulno Malva, akordionist

Kulno Malva Facebookis


Jaak Lutsoja “Contrarian Grooving”

lutsoja1

“See ei ole traditsiooniline akordionimuusika,” hoiatab Jaak Lutsoja albumi “Contrarian Grooving” saatesõnas. Tõepoolest, akordionile Eesti rahvatraditsioonis omistatud roll on paljude kujutluses võib-olla pisut stereotüüpsena kleepunud selle tegelikult muljetavaldavalt laia ampluaaga pilli külge. Lutsoja vaatab pigem Vahemere ranniku kui meie külasimmani poole. Et ansamblis teeb kaasa ka Meelis Vind, siis tuletavad meeldivalt kokku sulavad akordion ja klarnet meelde just selliseid suurepäraseid kooslusi nagu Michel Portal – Richard Galliano või miks mitte ka Gianluigi Trovesi – Gianni Coscia.” 

Ivo Heinloo, džässikriitik

Jaak Lutsoja Facebookis


Kersti Ala-Murr (sopran), Jaak Lutsoja ( akordion), Tõnu Jõesaar (Tsello), Lilian Jõesaar (klavessiin) “Vaikimine oleks vale …”

unnamed

Plaadil kõlavad originaalteosed Norra tuntuima akordionisti Frode Haltli ja Maja Ratkje ning Norra vanema generatsiooni helilooja Sommerfeldti sulest. Eesti heliloojatest on esindatud Mirjam Tally, Siiri Sisask ,Miina Härma ning Eduard Tubin.

“Vaikimine oleks vale…” on kaasaegsema ja klassikalise muusika vahele sobituv CD, millel kõlav helikeel võib osutuda veidi harjumatuks kuulajale, kel kõrvus originaalesitus mõnedest meie poolt pakutavatest teostest. See kas meie interpretatsioon meeldib või mitte on loomulikult maitse küsimus, kuid ei saa mainimata jätta, et meie ise oleme tulemusega väga rahul.” Jaak Lutsoja, akordionist

Jaak Lutsoja Facebookis


Villu Veski (saksofon) ja Tiit Kalluste (akordion) “Põhjala saarte hääled”

põhjala-saarte-hääled-3-cd

Villu Veski ja Tiit Kalluste saksofoni-akordioni duo on oma karge ja veidi nukra Põhjala saarte muusikaga tuntuks saanud paljudes maailma nurkades. Oma muusikuteed alustasid Veski-Kalluste nagu paljud teisedki ameerika jazzilegendide eeskuju järgides.
Alles 1997. aastal, pärast külaskäiku Fääri saartele ja tutvumist lummava kaljusaarestiku looduse ja muusikatraditsioonidega, muutus nende muusikamaailm kardinaalselt. Vaimustus ja inspiratsioon olid nii suured, et pea ühe hingetõmbega valmis 1998. aastal esimene album “Põhjala saarte hääled”. Plaat äratas duo vastu juba laiemat huvi ka väljaspool Eestit. Erinevate saarte legendidest, loodusest ja muusikast inspireeritud teine ja kolmas album ilmusid vastavalt 2001 ja 2009 Fääride plaadifirmalt TUTL.

Teisel kogumikul kutsusid muusika autorid Veski-Kalluste seltsiks külalisi lähemalt ja kaugemalt. Nii tegid salvestusel kaasa bassist Taavo Remmel, läti multiinstrumentalist Raimonds Macats ja Etioopia päritolu trummar ‘Mamba’ Abdissa Assefa.
Kolmandal CD-l esineti põhiliselt kvartetina, kus löövad kaasa Taavo Remmel ja USA-st Eestisse elama asunud trummar Brian Melvin.

Info ja kontakt: tiit.kalluste@gmail.com

Tiit Kalluste Facebookis

 

%d bloggers like this: