Noodid ja raamatud

Helilooja Indrek Liit teosed akordioniga

Neli pala akordionile ja klavessiinile
1. Ühepäeva liblikas
2. Üks mõtisklus
3. Teine mõtisklus
4. Finaal
10 tangot Op.nr.3 “Elu ilu”
Akordion, viiul, tšello
“Väike palake”
 Akordion, flööt, tšello
Kaks laulu Marie Underi tekstidele
Bariton, flööt, harf, akordion, viiul, vioola, tšello, kontrabass, bongo, conga
 1. Kalurilaul
 2. Mina olin siin

 

Palad on kirjutatud keskastme õpilastele. “Väike palake” on jõukohane ka muusikakooli lõpuklasside õpilastele.
Teoseid on võimalik osta ja alla laadida leheküljelt www.emic.ee
———————————————————————————————-

Tiit Kalluste “Akordionikogumik”

Esikaas

Tiit Kalluste “Akordionikogumikku” on koondatud 13 akordionipala, millest 11 on seatud nii standardbassidega kui meloodiabassidega akordionile. Palade raskusaste varieerub muusikakooli 3. klassist kuni lõpuklassideni.

Ühe noodi hind on 18 € + postikulu.

Tellimiseks täitke tellimisleht või saatke meil kallmannmusic@gmail.com

 


Olivia Kalluste akordioniõpik “Korts ja Kortsinna. II vihik: esimesed sammud akordionil”

Esikaas

48-leheküljeline mitmevärvitrükis “Korts ja Kortsinna. II vihik” on järg samanimelisele 1. vihikule. Õpikusse on koondatud teemad, mida esimeses osas veel ei käsitletud, näiteks akordbassid, intervallid, kolmkõlad, heliredelid ja nende harjutused ning palju muud.

Rõõmsa ja lastepärase õpiku illustraator, nimitegelaste Korts ja Kortsinna looja on Sohvi Viik. Õpiku kujundas Kaspar Sellin.

“”Korts ja Kortsinna” kaks osa koos moodustavad akordionimänguga alustava õpilase teadmiste ja oskuste alusmüüri, millele toetudes on hea pillimängus kõrgemaid sihte seada”.

Olivia Kalluste, õpiku autor

Noodinäidetega saab tutvuda siin.

Ühe õpiku hind on 16.80 € + postikulu.

Tellimiseks tuleb täita tellimisvorm või saata kiri e-posti aadressile kallmannmusic@gmail.com.


Olivia Kalluste akordioniõpik “Korts ja Kortsinna. I vihik: esimesed sammud akordionil”

14053724_663685440447730_8338292231271232688_o

“Korts ja Kortsinna” on Nõmme Muusikakooli akordioniõpetaja Olivia Kalluste koostatud 48-leheküljeline mitmevärvilises trükis õpik-töövihik.

“Olen õpikut pikalt planeerinud ning koondanud sinna harjutused, ülesanded ja palad, mida aastate jooksul oma õpilastega olen mänginud. Must-valgete koopiate ja käsikirjaliste lehekeste asemel on nüüd toredate tegelaste ja rohkete värvidega eestikeelne õpik, mis muudab õppimise emotsionaalseks ja lõbusaks. Vahvad illustratsioonid tegi Sohvi Viik ja kujundas Kaspar Sellin.” 

Olivia Kalluste, õpiku autor

Noodinäidetega saab tutvuda siin.

Ühe õpiku hind on 16.80 € + postikulu.

Noodi tellimiseks tuleb täita tellimisvorm siin või saata oma soovidega meil aadressile: kallmannmusic@gmail.com. Tellijale väljastatakse arve, noodid postitatakse tellijale pärast esitatud arve laekumist Kallmann Music OÜ kontole.


Tiit Kalluste noodikogumik „Eesti rahvaviisid ja lastelaulud. Seaded akordionile“

Rahvaviisid_ja_lastelaulud_kaas-100

Noodikogumik akordioniõpilastele „Eesti rahvaviisid ja lastelaulud. Seaded akordionile“ sisaldab 30 tuntud meloodiat, igaühest kaks versiooni – üks standardbassidega, teine meloodiabassidega akordionile. Seaded sobivad mängimiseks esimeste klasside õpilastele või edasijõudnutele lehest lugemiseks.

„Noodivihikus leiduvad viisid peaksid olema õpilastele tuttavad, vähemalt kuuldeliselt – on neid siis õpitud kooli muusikatunnis või kuuldud mõnest meediakanalist. Soov neid meloodiaid oma pillil mängida või koos tuttava viisiga meloodiabasse harjutada takerdub sageli lihtsa ja instrumendipärase seade puudumise taha. Kõnealune kogumik püüab seda tühimikku täita ja anda väikese panuse omamaiste akordioninootide täienduseks.“ 

Tiit Kalluste, kogumiku koostaja ja seadete autor 

Noodinäidetega saab tutvuda siin.

Ühe noodikogumiku hind on 18 € + saatekulu.

Nootide tellimiseks tuleb täita tellimisvorm siin või saata oma soovidega meil aadressile: kallmannmusic@gmail.com. Tellijale väljastatakse arve, noodid postitatakse tellijale pärast esitatud arve laekumist Kallmann Music OÜ kontole.

Rohkem Tiit Kalluste noote: tiitkalluste.com

Tiit Kalluste Facebookis


Tiit Kalluste noodikogumik “Rütmimaagia. 10 lihtsat jazz´i-pala akordionile”

Ru--tmimaagia_esikaas-copy

Kogumik sisaldab lugusid nii standardbassidega kui ka meloodiabassidega akordionile.

“Palad sobivad mängimiseks laste muusikakoolide õpilastele. Enamus palasid on saanud nime väljapaistvate jazz-akordionistide, nagu näiteks Art Van Damme, Frank Marocco, Richard Galliano jne. järgi. See on kummardus kuulsatele ja legendaarsetele akordionistidele.”

Tiit Kalluste, autor

Noodinäidetega saab tutvuda siin. Ühe noodi hind on 14 € + saatekulu.

Noodi tellimiseks tuleb täita tellimisvorm siin või saata oma soovidega meil aadressile: kallmannmusic@gmail.com. Tellijale väljastatakse arve, noodid postitatakse tellijale pärast esitatud arve laekumist Kallmann Music OÜ kontole.

Rohkem Tiit Kalluste noote: tiitkalluste.com 

Tiit Kalluste Facebookis


Jaak Ojakäär “Raimond Valgre legend”

raimondvalgre

Jaak Ojakääru koostatud „Raimond Valgre legend” on raamat muusikust, kelle loodud laulud said legendaarseks siis, kui Valgre ise enam ammu akordioniklahve ei sõrmitsenud.

Rikkalikult illustreeritud raamat on seni Valgre kohta ilmunud teostest kõige mahukam ja põhjalikum, selles on esimest korda avaldatud kogu Raimond Valgre loomingulise pärandi register.

Raamatuga on lisana kaasas CD: huvitavad ja uudsed arranžeeringud pakuvad 15 Valgre lugu alates „Pärnu ballaadist” kuni „Saaremaa valsini”. Henn Rebane Valgre lemmikpillil akordionil ja Tõnu Raadik viiulil toovad Valgre tuntud lood kuulajani uues tõlgenduses.
Heliplaati saab osta ka raamatust eraldi.

Vaata ka: www.hennrebane.ee


Henn Rebane “Tantsud akordioniga”

noodid6

“Eesmärk oli kirjutada meeldejääva meloodiaga muusika, mida ümbritseks põnev harmoonia ja rütmika. Kohtute erinevate tehniliste võtetega, sh. lõõtsa ricochét tremologa, mis palu ilmestab ja mängijatele toredaid mänguvõimalusi pakub. Ka valikbassidega nn free bass akordionihuvilised leiavad siit nii mõnegi loo. Lood arenevad kergemalt nõudlikuma poole. Ärge laske aga ennast noodipildist ehmatada: nad kõik on hea ettevalmistuse puhul hästi käepärased ja mugavad mängida.” 

Henn Rebane, autor

Koos noodiga on välja antud ka samanimeline CD.

Vaata ka: www.hennrebane.ee


Tiina Välja “Akordionimäng Eestis”

Raamat “Akordionimäng Eestis” käsitleb Eesti akordiomängu ajalugu alates 1920. aastatest kuni tänapäevani. Enne II maailmasõda muutus akordion kui vähetuntud pill Eestis kiiresti populaarseks, tuntud mängijad nagu Robert Salong, Johann Lõhmus, Uno Elts jt. esinesid nii ringhäälingus kui ka kinoteatrite lavadel. Restoranide orkestrite juures mängisid Raimond Valgre, Konstantin Paalse, Valter Kallas jpt.

Peale II maailmasõda avati akordioniõpetus muusikaõppeasutustes. Tutvustatakse esimeste lastemuusikakoolide (periood 1945-70), endiste Tallinna ja Tartu Muusikakoolide akordioniõpetuse ajalugu ning akordionialase kõrghariduse teed tänases Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias.

Raamatus tutvustatakse 23 eesti tuntuima akordionimängija ja-pedagoogi elulugu. Raamatu kokkuvõte ja elulood on tõlgitud ka inglise keelde.

Raamatus on 144 lehekülge ja üle 100 foto. Raamatut saab tellida Eesti Akordioniliidust.


Villu Veski ja Tiit Kalluste “Põhjala saarte hääled” ja “Tango Nuevo” muusika

Villu Veski ja Tiit Kalluste ühise kaubamärgi NordicSounds projektide “Põhjala saarte hääled” ja “Tango Nuevo” muusikast on Kallmann Music kirjastanud 6 pala.

  • Tiit Kalluste – “Nino Bien” sopransaksofonile ja akordionile  (sisaldab sopransaksofoni partiid in Bb)
  • Tiit Kalluste – “Ratas” sooloinstrumendile ja akordionile (sisaldab partiid in Bb, in C ja in Eb)
  • Villu Veski/ Tiit Kalluste – “Ristitants” sopransaksofonile ja akordionile (sisaldab sopransaksofoni partiid in Bb)
  • Tiit Kalluste – “Tanguero” sooloinstrumendile ja akordionile (sisaldab partiid in Bb, in C ja in Eb)
  • Tiit Kalluste – “Anibal” sooloklaverile
  • Tiit Kalluste – “Miks lendsite must mööda” sopransaksofonile ja akordionile (sisaldab sopransaksofoni partii in Bb)

Info ja tellimine: kallmannmusic@gmail.com

Tiit Kalluste Facebookis

 

 

%d bloggers like this: